Odkurzacze workowe

Odkurzacze workowe są najtańszymi i najstarszymi rozwiązaniami na rynku. Kurz zbierany
jest w papierowym lub płóciennym worku. Te papierowe są jednorazowego użytku, natomiast
płócienne opróżnia się, pierze i zakłada ponownie. Odkurzacz jest podłączany do sieci elektrycznej za pomocą długiego, najczęściej automatycznie wciąganego kabla. 

Ciągany jest na obrotowych kołach, posiada długą kilkuczęściową rurę i kilka końcówek do odkurzania różnych powierzchni

Zaletą takiego odkurzacza jest niska cena. Dla alergików odpowiedni będzie odkurzacz na worki papierowe, których nie musimy czyścić, tylko po wypełnieniu od razu wyrzucamy. Z kolei plusem worka płóciennego jest niski koszt utrzymania, ponieważ jeden worek wystarczy na długi czas. Wadą odkurzaczy workowych jest dostępność worków. 

Każdy producent odkurzacza projektuje inny rodzaj worków na dany model. Bywają sytuacje, gdy dany model jest trudnodostępny lub wręcz już niedostępny do naszego odkurzacza. Jeżeli worek jest pełny lub bliski przepełnieniu odkurzacz traci na mocy ssania. 

Średniej klasy odkurzacz workowy kupimy za około 300 zł. Najtańsze zaczynają się już od 150 zł, te najdroższe to koszt rzędu 600 do 1000 zł. Najpopularniejsze marki odkurzaczy tradycyjnych (workowych) znane w Polsce to Amica, Bosh, Electrolux czy Zelmer. Poniżej znajdziesz najczęściej kupowane odkurzacze workowe.