Myjki wysokociśnieniowe

Wysokie ciśnienie znalazło zastosowanie w przemyśle porządkowym. Myjka ciśnieniowa to ważny narzędzie w warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolnych, ogrodach przydomowych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest mycie silnie zabrudzonych powierzchni.

Obok firm sprzątających wnętrza domów, powstały firmy sprzątające przydomowe obejścia, z pewnością wiele z nich korzysta z myjek ciśnieniowych. Do czego służą i jak działają?

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa składa się przede wszystkim z pompy ciśnieniowej, która wytwarza spore ciśnienie i podaje za jego pomocą wodę do pistoletu ciśnieniowego. Dzięki temu z myjki wydostaje się silny strumień wody, który swoją mocą pokona nawet znaczny brud.
Urządzenie powinno być podłączone do stałego źródła wody, także konieczne jest
posiadanie odpowiedniej długości węża ogrodowego. Myjki zasilane są na prąd, akumulator lub paliwo. Te na prąd są najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, jednak nie użyjemy ich w terenie, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. 

Ciśnienie specjalistą w pokonaniu brudu

Myjka ciśnieniowa znajduje zastosowanie przy czyszczeniu elewacji na budynkach. Także popularne jest czyszczenie podjazdów z kostki brukowej lub puzzli betonowych. Na myjniach bezdotykowych każdego dnia setki kierowców samodzielnie myją swoje auta właśnie myjkami ciśnieniowymi. Stosując odpowiednie końcówki, możemy czyścić podłogę z drewna, kamieni, kafelek. Przy użyciu lancy możliwe jest czyszczenie basenu, mebli ogrodowych, a nawet pokryć dachowych z blachy lub dachówki. Myjka ciśnieniowa to szybki sposób na doprowadzenie do porządku samochodu, motocykla i roweru po jeździe terenowej. 


Najpopularniejsze myjki ciśnieniowe to oczywiście produkty firmy Karcher, ale znany jest także MacAllister czy Kanwod. Cenny najprostszych urządzeń zaczynają się od 150 zł, jednak za markową myjkę z dużą mocą i zestawem końcówek zapłacimy od 600 do 1500 zł.