Jak wyczyścić złoty pierścionek z oczkiem

Pierścionek z oczkiem trudniej jest wyczyścić niż pierścionek bez oczka lub  obrączkę, ponieważ pierścionek z oczkiem zawiera więcej szczelin i zakamarków niż prosta złota obrączka.

Czyszczenie pierścionka z oczkiem sodą oczyszczoną.

Aby przywrócić dawny blask naszej biżuterii w postaci pierścionka z oczkiem, należy rozpuścić w ciepłej wodzie sodę oczyszczoną w proporcji 1:1. Następnie użyć szczoteczki do zębów. Najlepiej aby to była szczoteczka dziecięca, ponieważ jest mała, miękka i delikatna. Szczoteczkę moczymy w roztworze wody z sodą oczyszczoną i delikatnie czyścimy miejsca, gdzie są szczeliny przy kamieniu. Następnie należy pierścionek wypłukać kilkakrotnie w ciepłej wodzie. 

Nie zaleca się robić tego w umywalce, ponieważ pierścionek może wpaść do odpływu
i możemy go bezpowrotnie stracić. Po wypłukaniu należy osuszyć pierścionek miękką bawełnianą szmatką.

Czyszczenie pierścionka z oczkiem wodą z szarym mydłem.

Metodą z sodą oczyszczoną, lepiej czyścić biżuterię z niezbyt cennymi kamieniami, a biżuterię z cennymi kamieniami takimi jak rubin, szmaragd, diament, szafir powinniśmy czyścić w wodzie z szarym, posiadającym naturalne składniki mydłem. Agresywne środki mogą zmatowić kamień lub zmienić jego barwę.

Często po wyczyszczeniu złotego pierścionka wciąż nie lśni on tak samo jak w chwili kiedy go otrzymaliśmy. Powodem tego mogą być drobne zarysowania, które powstały podczas wykonywania codziennych obowiązków i czynności. Takich zarysowań nie pozbędziemy się w procesie czyszczenia i konieczne jest polerowanie pierścionka.

Jak wypolerować pierścionek

potrzebna będzie pasta polerska do polerowania metali kolorowych w tym również złota. Pasta polerska powinna mieć gradację 800 i można ją zakupić w sklepach jubilerskich lub nawet na Allegro.

Pastę należy nanieść na ściereczkę i szybkimi ruchami polerować miejsce po miejscu tak długo, aż znikną wszystkie zarysowania. Na końcu wycieramy pierścionek czystą  ściereczką. Po takim zabiegu złoty pierścionek z oczkiem wygląda oraz lśni jak nowy.

Złoty pierścionek z brylantem to nie tylko dowód miłości, jaką nas darzy wybranek, ale również biżuteria, która może nadać szyku i elegancji naszej kreacji. Większość kobiet ze swoimi pierścionkami nie rozstaje się ani na chwilę, co sprawia, że pierścionek narażony jest na zarysowania i zabrudzenia.

Wykonywanie takich czynności jak mycie naczyń, sprzątanie domu, mycie okien, gotowanie sprawia, że złoty pierścionek z czasem traci swój blask i przestaje w tak cudowny sposób odbijać światło. 

Jeśli na pierścionku pojawią się jakieś silniejsze zarysowania lub inne defekty, to konieczne może się okazać skorzystanie z usług jubilera, który przywróci biżuterii dawny wygląd. Jeśli natomiast pierścionek z oczkiem jest przybrudzony lub posiada delikatne rysy, to z powodzeniem możemy sami sobie poradzić, stosując domowe sposoby czyszczenia złotego pierścionka.