Jak wyczyścić ekran telefonu

 Telefon powinniśmy czyścić regularnie również ze względów higienicznych. Dotykamy go cały czas dłońmi, a podczas dzwonienia przykładamy bezpośrednio do twarzy. Regularne czyszczenie sprawi, że bakterie, które się na nim znajdują nie będą roznoszone. W tym artykule dowiesz się jak wyczyścić ekran swojego smartfona w bezpieczny sposób.

Sprawdzone sposoby na wyczyszczenia ekranu telefonu

 1. Ściereczka z mikrofibry.
  Jest to rekomendowany sposób przez wszystkich producentów smartfonów. Jest bezpieczny i nie uszkadza urządzenia. Jednak z zaschniętymi zabrudzeniami może sobie do końca nie poradzić.

  Potrzebujesz:

  – ściereczka z mikrofibry

  Sposób wykonania:
  Bierzemy ściereczkę i delikatnymi kolistymi ruchami powoli i dokładnie przecieramy ekran telefonu. Czynność tą wykonujemy na sucho, a więc bez użycia wody czy innych detergentów. Możemy także zakupić specjalne ściereczki do ekranów i nimi wyczyścić urządzenie.

 2. Alkohol izopropylowy.
  Ta metoda czyszczenia nie tylko usunie zabrudzenia, ale także zdezynfekuje. Ten rodzaj czyszczenia polecany jest zwłaszcza w okresie pandemii.

  Potrzebujesz :
  – alkohol izopropylowy
  – mięciutkiej szmatki ( może być mikrofibra)

  Sposób wykonania:
  Szmatkę delikatnie pryskamy alkoholem izopropylowym. Ma być delikatnie zwilżona nie mokra. Następnie delikatnymi kolistymi ruchami czyścimy ekran smartfona. W ten sam sposób możemy wyczyścić także obudowę.
 3. Płyn do szyb
  To domowy sposób, który jest skuteczny, ale musimy pamiętać o prawidłowej jego aplikacji, aby nie uszkodzić urządzenia.
  Potrzebujesz:
  – miękka ściereczka ( mikrofibra)
  – płyn do szyb

  Sposób wykonania:
  Odrobiną płynu do szyb spryskujemy szmatkę ( nigdy nie ekran!) następnie delikatnymi ruchami czyścimy urządzenie. Płyn do szyb nie pozostawia smug, a jednocześnie usuwa nawet te trudniejsze zanieczyszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu ekranu telefonu

O ile producenci dopuszczają czyszczenie ekranu przy użyciu alkoholu izopropylowego (70%) to stanowczo odradzają wykorzystywać do tego spirytus.

Może on powodować smugi, które będą nam przeszkadzały podczas użytkowania urządzenia. Podczas czyszczenia nigdy nie rozpylamy niczego bezpośrednio na ekran tylko na szmatkę i dopiero możemy przejść do usuwania zabrudzeń.

Czyszcząc ekran należy pamiętać także o obudowie, gdyż telefon ma bezpośredni kontakt ze skorą na naszej twarzy. Nie czyścimy telefonu bardzo mokrą szmatką tylko jedynie zwilżoną, aby nie doszło do przedostania się wody do urządzenia i jego uszkodzenia.

Również nie wkładamy smartfona pod bieżącą wodę nawet jak producent zaznacza, że jest on wodoodporny. Są inne bezpieczne metody czyszczenia, które zostały omówione powyżej.

Telefony towarzyszą nam na co dzień. W dzisiejszych czasach życie bez nich byłoby niezwykle trudne i dla niektórych wręcz niewyobrażalne. Obecnie smartfony służą nam nie tylko do komunikacji (dzwonienie, smsowanie), ale także to nasze łącze z Internetem oraz dla wiele narzędzie do pracy. 

Z racji tego, że teraz telefony są dotykowe, a więc aby je obsłużyć palcem dotykamy ekranu ulegają bardzo szybko zabrudzeniom. Nasze dłonie nawet jak są czyste to bywają spocone, skóra wydziela także naturalny łój. To wszystko sprawia, że ekran naszego telefonu czasem wygląda tragicznie. Wiele również razy zdarzy nam się coś kliknąć lub chociaż odebrać połączenia podczas jedzenia czy pracy kiedy nasze dłonie nie są do końca czyste.