Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego?

Trudno znaleźć osobę, która mogłaby stwierdzić, że lubi sprzątać. Oczywiście wyjątki się zdarzają, ale obecnie brakuje czasu, ochoty i energii na gruntowne porządki. Niestety o zanieczyszczenia nietrudno, kurz osadza się praktycznie wszędzie i aż trudno nadążyć z jego ścieraniem. Podłoga również wymaga codziennego zamiatania/odkurzania. Na szczęście do dyspozycji jest szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają codzienne życie. Przykładem będzie odkurzacz bezprzewodowy, dzięki któremu można w szybki i wygodny sposób pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń z rozmaitych powierzchni.

Odkurzacze bezprzewodowe cieszą się rosnącą popularnością, co wynika przede wszystkim z tego, że pozwalają one zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Ułatwiają życie i sprawiają, że sprzątanie przestaje być uciążliwym obowiązkiem. Jest ono jednak nieuniknione, jeśli chce się przebywać w czystych i zadbanych pomieszczeniach. Warto wyposażyć się w odkurzacz bezprzewodowy, który jest świetną alternatywą dla tradycyjnego urządzenia, w przypadku którego trzeba zmagać się z plączącym się kablem o ograniczonej długości. W odkurzaczach bezprzewodowych nie ma elastycznej rury, wszystko jest ze sobą zintegrowane. W sprzedaży nie brakuje modeli, które umożliwiają zbieranie zabrudzeń nie tylko suchych, ale też mokrych. 

Przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego należy mieć na uwadze jego rodzaj. Może być workowy lub bezworkowy. Najważniejsze są modele ze zbiornikiem, który wystarczy opróżnić po zapełnieniu. Kolejny podział dotyczy typu odkurzacza. Jeśli ma być on używany wyłącznie na płaskich powierzchniach, to wystarczy model jednoczęściowy. Więcej możliwości daje odkurzacz 2w1 z samostojącą konstrukcją, umożliwiający odkurzanie mebli, samochodu czy nawet zasłon. Uniwersalnym i wielofunkcyjnym urządzeniem jest model z silnikiem znajdującym się przy rzeczce, all in one. Za jego pomocą możliwe staje się odkurzenie dowolnej powierzchni.

O czym należy pamiętać, kupując odkurzacz bezprzewodowy?

Przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego bardzo ważnym parametrem jest moc, od której zależy efektywność sprzątania. Im będzie ona wyższa, tym lepiej. W przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni duża moc jest kluczowa, jeśli chce się uprzątnąć pomieszczenie szybko i bezwysiłkowo. Oczywiście wraz ze wzrostem mocy odkurzacza rośnie też jego cena. Na uwadze trzeba mieć także maksymalny czas pracy akumulatora i to, ile zajmuje jego ładowanie. 

Znaczenie ma również dostępność rodzajów i liczba końcówek, aby można było z łatwością dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Im więcej będzie końcówek w zestawie, tym lepiej, powinny być one dostosowane do różnego rodzaju powierzchni (dywany, parkiety, wykładziny, płytki). 

Waga odkurzacza również jest istotna, bo wpływa na komfort użytkowania. Ciężkie urządzenie będzie dosyć problematyczne do przenoszenia, szczególnie pod schodach. Sprawdzić powinno się również pojemność zbiornika na śmieci. Większa pojemność przekłada się na brak konieczności częstego opróżniania pojemnika. Istotna będzie też głośność pracy odkurzacza. Uciążliwy hałas to ogromna wada, sprzątanie stanie się utrapieniem dla wszystkich domowników.

Dodaj komentarz