Jak wyczyścić pluszaki bez prania

Przedstawiamy kilka sposobów na skuteczne i co najważniejsze bezpieczne czyszczenie pluszowych zwierzątek i zabawek dziecka bez ich mycia w pralce. Jeśli chcesz wiedzieć jak uporać się z tym problemem, czytaj dalej i sprawdź nasze 5 metod jak wyczyścić pluszaki bez prania!

Co potrzebujemy, aby wyczyścić pluszaki bez prania?

Pluszaki to często ulubiona zabawka naszych pociech. Jednak coś, co może wydawać się naturalne, czyli używanie pralki do mycia pluszaków może nie być najlepszym pomysłem. 

Chociaż producenci uważają, że wiele zabawek można prać w pralce, niektóre zabawki są zbyt delikatne i nie nadają się do czyszczenia w pralce. Wiele miękkich zabawek sprzedawanych w sklepach ma specjalną etykietę informacyjną, która wyraźnie stwierdza, że materiału wewnętrznego lub zewnętrznego nie można prać w pralce. 

Jako rodzic potrzebujesz skutecznej, bezpiecznej i nieniszczącej metody usuwania brudu z pluszowych zabawek, które mają częsty kontakt z małymi i czasami wrażliwymi dziećmi. 

W zależności od wybranej metody, potrzebujesz:

  • pianki do dywanów
  • łagodny szampon
  • szczoteczkę do zębów
  • czystą szmatkę
  • sody oczyszczonej
  • odkurzacza

 

 

Jak przeprowadzić proces czyszczenia?

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie pluszaków jest pianka do dywanów lub łagodny szampon i roztwór ciepłej wody. Nałóż na zabrudzoną powierzchnię piankę lub mydliny szczoteczką do zębów i przetrzyj czystą szmatką, aby usunąć zabrudzenia. Korzystając ze szczoteczki do zębów upewnij się, że szczotkujesz bardzo delikatnie, aby uniknąć spowodowania uszkodzeń.

Jak wysuszyć pluszową zabawkę? Użyj sznurka do bielizny! Im bardziej mokra zabawka, tym dłużej schnie. Upewnij się, że cały nadmiar wody został usunięty przed wysuszeniem zwierzęcia na sznurku.

Użyj sody oczyszczonej. Soda to zawsze sprawdzony sposób na czyszczenie trudnych powierzchni. Umieść zabawkę w niewielkim worku, wsyp sodę oczyszczoną i energicznie potrząśnij. Po kilkunastu minutach otwórz woreczek i strzepnij nadmiar sody oczyszczonej.

Jeśli masz pewność, że pluszak nie zostanie uszkodzony, możesz spróbować wykorzystać do czyszczenia drobnych zabrudzeń odkurzacza. W tym zadaniu pomocne będą modele urządzeń o niskiej mocy.

 

Na co zwrócić uwagę czyszcząc pluszaki?

 

Pluszaki są popularne wśród dzieci w każdym wieku, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak je prawidłowo wyczyścić. Pamiętaj, aby zawsze czytać etykietę, aby zabawka się nie zniszczyła ani nie rozpadła w trakcie procesu czyszczenia. Używaj mydeł, które są bezpieczne zarówno dla materiału, jak i dla Twojego zdrowia.

Pluszaki należy regularnie czyścić, ponieważ w przeciwnym razie mogą szkodzić  dziecku. Jeśli pluszak jest pokryty kurzem, jest kilka sposobów, które możesz wypróbować.